Eko opakowania

Z każdym dniem rośnie potrzeba ochrony środowiska naturalnego i nie wynika ona z kaprysu czy podążania za modą, ale wzrastającej świadomości wpływu otoczenia, na jakość naszego życia, w tym przede wszystkim na zdrowie

Chcemy czystego powietrza, którym oddychamy, czystych rzek i lasów, gdzie możemy odpocząć czy też ekologicznej żywności zapakowanej w ekologiczne opakowania. To nie ominęło również, producentów opakowań, którzy już teraz starają się wdrażać u siebie ekologiczne opakowania, aby nie przyczyniać się do zanieczyszczania środowiska. Musimy pamiętać, że na tej planecie żyjemy wszyscy razem, dlatego warto przykładać się do wspólnego dobra.

Dlaczego to takie ważne?

Opakowania jednorazowe zalewają oceany, tworząc śmieciowe wyspy kilkukrotnie większe od Polski. Ocenia się, że do 2050 roku ma pływać więcej odpadów, niż ryb.

Czym w takim razie te opakowania zastąpić?

Jest wiele zamienników dla produktów z tworzyw sztucznych których używanie chcemy zminimalizować. Zaczynając od najprostszych, czyli papier, karton czy też pulpa papierowa. Są to w pełni naturalne i biodegradowalne materiały, które mają zastosowanie w produkcji np. toreb, talerzy , pojemników na wynos, coraz popularniejszych słomek do napoi i wiele innych.

W grupie produktów ekologicznych oczywiście nie można pominąć tych wykonanych z drewna. Nowoczesne, ekologiczne i biodegradowalne (w tym kompostowalne) zamienniki produktów plastikowych. Z drewna wykonuje się wiele produktów, ale najbardziej popularne stały się sztućce. W naszej ofercie znajdą Państwo drewniane łyżki, noże, widelce, mieszadełka, łopatki do lodów oraz małe widelczyki. Dodatkowo możemy Państwu zaproponować miseczkę wykonaną z drewna tak zwaną ,,łódeczkę”. 

Nasz ekologiczny asortyment z każdym dniem się powiększa a my dajemy z siebie wszystko by sprostać Państwa oczekiwaniom.

Aby ułatwić Państwu odnalezienie ekologicznych produktów, do naszego katalogu online dodaliśmy specjalny filtr ,,opakowania Eko”. Po jego zaznaczeniu i kliknięciu ,,szukaj” wyświetlą się wyłącznie produkty ekologiczne.

Produkty ekologiczne są dedykowane firmom z branży gastronomicznej, które już dziś wdrażają politykę dbania o środowisko. Świadomy wybór opakowań biodegradowalnych, to sukces w walce o dobro natury.

Zastąpienie plastiku ekologicznymi zamiennikami to dla Państwo za mało? Jak jeszcze możemy zatroszczyć się o planetę?

  • Na zakupy zaopatrz się w ekologiczną torbę materiałową wielokrotnego użytku i zminimalizuj używanie reklamówek foliowych.
  • Segreguj śmieci. To bardzo proste i równie bardzo ważne. Papier, szkło i plastik wrzucaj do oddzielnych pojemników na śmieci. Segregacja umożliwia przetwarzanie i wykorzystanie powtórnie niepotrzebnych bądź zniszczonych produktów.
  • Nie marnuj energii elektrycznej, ponieważ aby wyprodukować prąd należy spalić węgiel, który wydziela w powietrze szkodliwe gazy.